Żywienie psów w naszej hodowli

Żywienie psów w naszej hodowli:

Żywienie psów budzi kontrowersje od zawsze ilu hodowców tyle opinii. Gdyby psy  potrafiły mówić pewnie było by łatwiej. Jedni polecają suche karmy, ale one zawierają sztuczne składniki dużo skrobi, a energia w nich zawarta pochodzi głównie od węglowodanów inni gotowane, ale podczas gotowania tracimy dużo cennych składników, jeszcze inni dietę mieszaną  itp. Postaram się państwu przybliżyć czym się kierowałam wybierając  sposób żywienia moich psów.

Zależało mi bardzo aby moje psy  były zdrowe. Sucha karma, którą karmiliśmy nasze pupile nie do końca spełniała oczekiwania, po jednej były wysypki na skórze, matowa sierść, po innej rozwolnienie, po jeszcze innej dodatkowe dolegliwości.

żywienie psów barfZdecydowałam się na Biologicznie odpowiednią surową dietę czyli BARF, dlaczego?
Ponieważ w tej diecie wszystkie składniki odżywcze są w niezmienionej formie. Zgłębiając temat żywienia psów i sięgając do wielu książek i artykułów zgadzam się z innymi, że system trawienny, wykorzystywanie pokarmu u psów nie różni się od dzikich przodków, którym nikt nie gotował jedzenia, ani nie przygotowywał suchych karm. Mięso wnęczności i kości innych zwierząt są naturalnym pokarmem wilków i psów, zarówno psy domowe jak i te dzikie są też roślinożerne, ponieważ część ich posiłku to np. żołądek z treścią roślinożerców.   Psy jedzą też padlinę, odchody, ziemię i trawę , o czym doskonale wiedzą osoby posiadające już czworonogi (któż nas nie był zniesmaczony kiedy jego pies zjadł odchody?). Dieta BARF jest bogata w kwasy tłuszczowe, omega 3, białka minerały i witaminy.

żywienie psów barfMoje psy lubią większość owoców (gruszki, jabłka, banany, borówki, porzeczki itp.)  i warzyw (marchew, buraki, seler, kapusta, brokuły, dynia, pomidory, ogórki itd.) instynktownie wybierają co jest im potrzebne, np. Jedna z moich suk uwielbia borówki prosto z krzaczka oraz jabłka, które spadną z drzew. Druga wykopuje marchewki z ogrodu i traktuje je jako przekąskę. Odkąd moje psy jedzą surowiznę mają piękną sierść, żadnych dolegliwości żołądkowych, skórnych, mają piękne zdrowe zęby, są wesołe, pełne energii. Jedynym suplementem jaki stosuję u moich czworonogów jest tran w kapsułkach bogaty w omega 3 i omega 6.

Bez względu na to czym karmimy psa pamiętajmy o najważniejszych zasadach.

  1. NIGDY NIE DAJEMY GOTOWANYCH KOŚCI !!!!!
  2. NIGDY NIE DAJEMY PSU CZEKOLADY  !!!!!